Dzienny Dom SENIOR+ - Ośrodek Pomocy Społecznej w Ćmielowie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Siedziba ośrodka

Dzienny Dom SENIOR+

Logo Senior+Utworzenie i utrzymanie Klubu Senior+ i Dziennego Domu Senior+ mogło być wykonane tylko i wyłącznie dzięki współfinansowaniu w ramach wieloletniego programu Senior+ na lata 2015-2021 i 2021-2025.

            Celem projektu jest podniesienie jakości życia i zadowolenia seniorów przy wykorzystaniu zasobów infrastruktury lokalnej oraz zwiększenie udziału osób starszych w życiu publicznym, społecznym i kulturowym.

            W ramach projektu realizowane będą zadania z zakresu usług wspomagających, socjalnych, terapeutycznych i zdrowotnych. Świadczone usługi obejmować będą między innymi działania edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywizacji ruchowej i kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie, integracyjne, rekreacyjne i turystyczne.

            Projekt skierowany jest do seniorów zamieszkujących gminę Ćmielów w wieku 60+, nieaktywnych zawodowo. Grupa docelowa obejmuje 15 uczestników (zarówno kobiet jak i mężczyzn), którzy ukończyli 60-y rok życia. Projekt umożliwi poszerzenie oferty i zwiększenie jakości świadczonych usług. Dofinansowanie w znacznej mierze przyczyni się do realizacji założonego celu głównego. Podniesienie dostępności do różnego rodzaju usług, a tym samym umożliwi poprawę funkcjonowania osób starszych w środowisku lokalnym. W ramach projektu zostanie zapewniona osobom starszym pomoc w codziennym funkcjonowaniu poprzez zajęcia edukacyjne, ruchowe, rehabilitacyjne, manualne, rekreacyjne. Zwiększy się liczba i zakres zajęć dla seniorów, ilość wyjazdów integracyjnych, rekreacyjnych i turystycznych. Zostanie zorganizowana większa ilość konsultacji ze specjalistami.

            Zrealizowanie powyższych działań pozwoli na poprawę jakości życia seniorów i utrzymanie osób starszych w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej co znacząco odsunie konieczność instytucjonalizowanej, całodobowej opieki utrzymując seniorów w ich środowisku rodzinnym i lokalnym. Perspektywa ta wyraźnie poprawi także funkcjonowanie rodzin, które nierzadko zmuszone są zapewnić opiekę starszej osobie.

 

Artykuły